WGAP
The Godfather
A cartridge by kikonan
N 48° 10.104   E 17° 09.721 N 48° 10.104   E 17° 09.721
Geocache 1-2 hours
In Bratislavský kraj, Slovakia
Available Icons:
114 Downloads
Added: 11/22/2014 Updated: 7/22/2017

About This Cartridge

V roku 1919 bol v USA schválený tzv. Volsteadov zákon o zákaze alkoholu. Účinok bol ale presne opačný: začalo sa piť ešte viac a zločinnosť narástla nevídaným tempom. V 20-tych rokoch vznikli gangy zaoberajúce sa pašovaním alkoholu do USA. Bolo to obdobie rozmachu mafie. V tomto čase začína v New Yorku rozbiehať svoj biznis Wigo Corleone. Postupne sa vypracuje na krstného otca rodiny Corleone.
Zaži spolu s Wigom postupný nárast jeho moci a vplyvu. Zahoď predsudky a vyskúšaj si mafiánsku kariéru na vlastnej koži. Je to ponuka, ktorá sa nedá odmietnuť...
Samotná hra čerpá inšpiráciu z prvých dvoch dielov trilógie The Godfather, ale nehľadajte v nej, prosím, úplnú paralelu. Pomohol som si aj inšpiráciami z iných gangsterských filmov (Goodfellas, Untouchables a pod.), resp. z histórie aj súčasnosti...

Poznámka ku hrateľnosti na zariadeniach: Hra bola primárne vyvinutá a testovaná na Andoride. Mala by byť hrateľná asi aj na iPhone a Garmine. Väčšina misií nie je nijako náročná na hadrvér, takže by to nemalo padať. Po každej misii sa vygeneruje kód na restore, ktorý umožní v prípade pádu hry dostať hru do konzistentného stavu na konci poslednej dokončenej misie. Hra obsahuje zvukové efekty, ktoré dotvárajú atmosféru. Sú implementované aj na Garmine, ale vzhľadom na možnosti generátora zvukov sú často iba atrapou skutočných zvukov. Ale ak nemáte inú možnosť, vyskúšajte aj Garmin... Na jednom mieste sú zvuky súčasťou riešenia, takže bez zvukov je táto časť nehrateľná.

Poďakovania: Ďakujem Vilimu, že ma cez Vianoce presvedčil pozrieť Godfatherovskú trilógiu, čím ma inšpiroval ku tvorbe tejto kešky, neznámej darkyni za finálku, nekešerovi Topierovi za jej technickú úpravu a Peku5 za parádny logbook.

Recent Logs