WGBW
Labyrint
A cartridge by mh.mail
N 50° 02.629   E 14° 28.756 N 50° 02.629   E 14° 28.756
Challenge 1-2 hours
In Hlavni mesto Praha, Czech Republic
Available Icons:
38 Downloads
Added: 1/11/2015 Updated: 8/23/2018

Starting Location Description

Hra Labyrint startuje u kostela Svaté Anežky České, Roztylské náměstí, Praha 4.

About This Cartridge

Minotaurus, člověk s býčí hlavou, nevlastní syn krétského krále Mínóse, žije uschován před světem v temném labyrintu. Každých devět let mu zasílá athénský král Aigeus sedm mladíků a sedm dívek jako potvrzení poddanství Athén na Krétě. Nikdo z nich se z labyrintu nevrací... Až udatnému Théseovi se to podaří a díky Ariadnine klubku nalezne cestu z labyrintu ven.

Staň se na chvíli udatným Théseem a výměn klubko nití za správné odpovědi na kvízové otázky. Na každém pomyslném rozcestí labyrintu tě čeká jedna otázka. Každá správná odpověď tě přiblíží k východu, každá špatná odpověď tě od východu vzdálí. Záleží jenom na tobě, jak dlouho budeš labyrintem bloudit.

 
Labyrint
je kvízová hra, která je motivována stejnojmennou karetní hrou, o které se můžete více dozvědět na stránkách http://www.tycho.cz.

Princip hry

Jste v roli Thésea a ulice Spořilova představují Minotaurův labyrint. Vaším úkolem je najít východ z labyrintu dřív, než vás dostihne Minotaurus.

Každá pomyslná křižovatka labyrintu je představována zónou s jednou kvízovou otázkou. Každá otázka nabízí čtyři varianty odpovědi - čtyři možnosti, jak pokračovat dál. Podle vaší volby se vám zpřístupní další zóna, další křižovatka. Správné odpovědi vás povedou směrem k východu, špatné odpovědi naopak stále hlouběji do útrob labyrintu.

Pokud budete odpovídat jenom správně, velice rychle se dostanete ven. Špatná odpověď vás však zavede na scestí. Budete tak nuceni odpovídat na další a další otázky a může se stát, že se nakonec ocitnete v místech, kde jste již byli.

Podobně, jako si ve skutečném labyrintu nemůžete být stoprocentně jisti, že chodba, kterou jste zvolili, je ta správná, tak ani zde se hned nedozvíte, jestli jste odpověděli správně nebo špatně, ale až tehdy, pokud se na stejnou križovatku dostanete příště. Pak to znamená, že některá (některé) z předchozích odpovědí byla špatná.

A aby toho nebylo málo, za nějakou dobu se probudí Minotaurus a vydá se po vašich stopách. Minotaurus přesně kopíruje vaši cestu labyrintem. Po uplynutí stanovené doby se přesune vždy do další zóny, kterou jste navštívili. Jestliže vás dostihne dříve, než naleznete východ, je s vámi amen, vaše hra pro tuto chvíli končí neúspěchem.

Doba, po jejímž uplynutí se Minotaurus za vámi vydá, a čas, který potřebuje k přesunu do další zóny, jsou nastaveny podle zvolené obtížnosti hry. Jedinou možností, jak ho můžete zdržet, je správně odpovídat na otázky. Každá správná odpověď vystaví hradbu, kterou musí Minotaurus zdolat, a to mu zabere nějaký čas.

Pozor ovšem na špatné odpovědi. Ty žádnou hradbu nevystaví a Minotaurus má volnou cestu. Navíc se po nějaké době vrátíte do míst, kde jste již byli. A těmito místy bude Minotaurus dřív nebo později procházet. Možná, že tudy již prošel, ale také možná právě přichází z předchozí křižovatky a vy mu vpadnete přímo do rány.

Je tedy jenom na vás, jakou taktiku zvolíte. O vašem aktuálním postupu labyrintem, stejně jako o pohybu Minotaura se můžete kdykoliv informovat pomocí přesýpacích hodin v inventáři. Automatickou informaci o pohybu Minotaura si můžete nastavit v konfigurátoru, který se nachází taktéž v inventáři.

Recent Logs